Reklama

6 dobrých důvodů, proč používat aloe vera k ošetření vaší kůže

1. Aloe vera reguluje pH kůže
2. Aloe vera proniká do hlubokých vrstev kůže
3. Aloe vera vyživuje kůži
4. Aloe vera zbavuje kůži odumřelých buněk
5. Aloe vera a regenerace buněk
6. Aloe vera jako hydratační a současně adstringentní prostředek

1. Aloe vera reguluje pH kůže

Obvyklé pH kůže je asi 5, tedy mírně kyselé. Tato mírná kyselost umožňuje kůži lépe odolávat různým mikroorganismům, které se na ní snaží "uhnízdit".
Aloe vera je skvělý pomocník pro udržení nebo vyvážení pH kůže. Důvodem je, že jeho pH se velice blíží pH kůže.
Mnohé kosmetické výrobky jsou často příliš zásadité a nevyhovují pH vaší kůže. Naopak s aloe vera se nemusíte bát, že pochybíte. Jeho regulační účinek a netoxicita z něj činí kosmeticky účinnou látku univerzálního užití. Aloe vera zjemňuje, vyhlazuje a zpevňuje pokožku obličeje podle potřeby. Navrací vlastně kůži její normální tonus.

2. Aloe vera proniká do hlubokých vrstev kůže

Ve spojení s dalšími prvky, jako je například vitamín E, napomáhá jejich lepšímu pronikání do kůže a vyživování škáry i podkoží či aktivaci krevního mikrooběhu v těchto vrstvách. Studie vedené MUDr. Ivanem E. Danhofem, předsedou North Texas Research Laboratories, dokonce prokázaly, že aloe vera proniká kůží čtyřikrát rychleji než voda.

Reklama

3. Aloe vera vyživuje kůži

S celou svojí náloží vitamínů, aminokyselin a dalších látek aloe vera vyživuje nejhlubší vrstvy kůže. Aloe vera v kombinaci s jílovými maskami přináší ještě silnější účinek.

4. Aloe vera zbavuje kůži odumřelých buněk

Působením svých proteolytických enzymů aloe vera odstraňuje odumřelé buňky. Proteolytické enzymy jsou takové enzymy, které zajišťují hydrolýzu bílkovin, neboli jinými slovy jejich rozklad vázáním vody.
Epidermis - horní vrstva kůže - není vyživována krevním mikrooběhem jako škára a podkoží. Je-li průchod mezi škárou a pokožkou volný, škára může správně vyživovat epidermis a mohou se tak tvořit nové buňky. Neodstraňujeme-li však odumřelé buňky, hromadí se a nakonec ucpávají kožní póry.

5. Aloe vera a regenerace buněk

Aloe vera nejen že vytváří prostor pro nové buňky, ale zajišťuje jejich plný růst, který také urychluje díky svým četným výživným prvkům.
Největší zázračnou schopností aloe vera je, že může stimulovat buněčné množení. Studie MUDr. Ivana E. Danhofa také ukazují, že gel může zvýšit produkci vazivových buněk u lidského jedince šest až osmkrát rychleji než při normální buněčné produkci. Vazivové buňky jsou vlastní buňky pojivové tkáně, tvořící škáru kůže. Tyto buňky nesou zodpovědnost za tvorbu kolagenu, proteidu, který je obsažen v základní mezibuněčné látce kůže.
MUDr. Danhof zjistil, že aloe vera zlepšuje nejen soudržnost vazivových buněk, ale urychluje také tvorbu kolagenu. Polysacharidy, glycidy, které nacházíme v aloe vera, by mohly být vysvětlením této jeho schopnosti bojovat proti stárnutí. Podle MUDr. Danhofa polysacharidy přeskupují epidermální buňky nacházející se ve svrchní zrohovatělé vrstvě, chránící kůži před vnějším prostředím.
Zpevňováním epidermu aloe vera vyvolává dvojí účinek. Na jedné straně omlazuje odstín kůže a na druhé straně ji ochraňuje proti vnějšími škodlivými vlivy a reaguje lépe na sluneční záření.

6. Aloe vera jako hydratační a současně adstringentní prostředek

Má-li kůže zůstat zdravá, musí obsahovat dostatečné množství vody, bez ohledu na to, je-li suchá, mastná nebo olejovitá. To je právě role, kterou dokonale splňuje hydratační krém na bázi aloe vera.
Aloe vera hydratuje kůži díky svému značně vysokému procentu obsahu vody (99%), ale umí také udržovat vlhkost kůže. Díky svým schopnostem stáhnout tkáně aloe vera působí rovněž adstringentně. Důvodem je zejména skutečnost, že obsahuje mono- a polysacharidy a několik různých aminokyselin.
Aloe vera má nesmírnou výhodu v tom, že působí jako stahující a zvlhčující prostředek. Abyste si lépe dokázali představit, co se děje, když jej nanášíte, vzpomeňte si, že aloe vera je pouštní rostlina, která nejen že musí udržet vodu, kterou již obsahuje, ale musí se také co nejvíce snažit zachytit okolní vlhkost v průběhu noci.

Belgická značka Aurea od firmy Pro-Vera nabízí:

 

Reklama

Komentáře

monca (Pá, 25. 11. 2016 - 10:11)
je fakt uzasna muzu ji doporucit mela jsem plny oblicej hnusnich hnisavich boulicek akne cerny tecky cerveny oblicej no roste hruza a po trech meicich mam oblicej bez stop a nemusim si ani nanaset makeup je vazne super ja pouzivam aloe vera gel a ten je lepsi nez mast je dost sile ucini doporucuji vsem co maji problem s akne ci ekzemem.na otazky odpovidam pouze tady nikde jinde je to dost dobraa stranka tak hezky den a omlouvam se za hodne chib ale blbne mi klavesnice tak se omlouvam pekny den...monca..
klara (Pá, 25. 11. 2016 - 10:11)
je fakt uzasna muzu ji...pouzivam ji mesic a pul a je vazne dost dobra chci te moniko podekova za dost dobrou radu jsi uzasna dekuji mohu poprosit tvi tel dekuji.chci te podekovat osobne.
Ruda (St, 22. 1. 2020 - 18:01)
Já používám Aloe lubrikační gel k mastrubaci. Můj penis je krásně vyhlazený bez vrásek a sametově hebký. Předtím býval nevzhledný a vrásčitý a necitlivý,zejména na žaludu.
monca (Pá, 25. 11. 2016 - 10:11)
pouzivam ji mesic a pul a je...
Anne (Ne, 1. 8. 2010 - 10:08)
Aloe je opravdu bezvadné na pleť, kdysi jsem si jen dávala na obličej gel z Aloe, ale tohle vyjde levněji a navíc má víc účinků.
Reklama