Reklama

Posilněte zadarmo své zdraví

Říká se: „Zdraví si za peníze nekoupíš“. Není to tak úplně pravda, protože existuje plno osvědčených prostředků, které mohou naše zdraví upevnit. Ale zrovna tak existuje plno metod, jak si zdraví posilnit, nic neutratit či dokonce nějaký ten peníz ušetřit. Přece se též říká, že: „Ty nejlepší věci jsou zadarmo.“

Střídmá strava, půsty, omezení cukru

Lidé, kteří výrazně omezují příjem kalorií, zásadním způsobem snižují nebezpečí, že onemocní cukrovkou, nebo že je postihne infarkt či mrtvice. Vyplývá to ze studie, jejíž výsledky byly zveřejněny ve Spojených státech. Podle nejnovějších výzkumů má též půst na lidský organismus výrazný pozitivní účinek. Pomáhá zbavit tělo škodlivin z nevhodně zvolené stravy. A také jejího nadbytku. Němečtí vědci zase zjistili, že omezení přísunu cukru vede k prodloužení života.

Při omezení jídla a sladkostí lze velmi významně ušetřit.

Chlad, otužování

Reklama

Odolnost proti nastydnutí, chřipce a angíně zvyšuje otužování.  Stačí snížit o pár stupňů teplotu v obytných místnostech, spát při otevřeném okně, mýt se ráno ve studené vodě a nosit méně vrstev oblečení. Schopnost vyrovnání se s chladem lze ovlivnit otužováním. S tím je vhodné začít na jaře a pokračovat v létě, nejprve vlažnou a poté i studenou vodou. S otužováním dětí je vhodné začít kolem druhého roku věku.

Otužováním ušetříte peníze za teplou vodu, teplo i oblečení.

Chůze

Jedná se o nejpřirozenější formu pohybu. Chůze snižuje krevní tlak, riziko infarktu myokardu, diabetu, osteoporózy, zlomenin stehenní kosti, obezity a impotence. Je to též prostředek k zlepšení duševního zdraví.

Chůzí můžete ušetřit peníze za dopravní prostředky a benzín.

Dostatek spánku

Pro regeneraci organismu je ideální spát kolem osmi hodin děnně.

Meditace

Meditace dokáže člověka zadarmo omladit.  Studie potvrdily, že lidé praktikující dlouhodobě meditace mají nižší biologický věk než je jejich věk kalendářní. Též mají vyšší hodnoty hormonu DHEA, který je považován za hormon mládí. Je zajímavé, že největší rozdíly se projevily u starších subjektů. Meditující muži nad 45 let měli o 23% více DHEA, ženy o 47% více. To je obzvláště významné, protože vysoká hladina DHEA byla korelována s ochranou proti rakovině prsu. V průměru se zjistilo, že starší meditující měli stejně DHEA jako lidé o pět až deset let mladší. Toto značně působivé zjištění bylo nezávislé na způsobu stravování, cvičení, konzumaci alkoholu a tělesné váze subjektů. Meditace též snižuje vysoký krevní tlak, posilňuje imunitní systém, redukuje stres a zlepšuje náladu.

Optimistické myšlení, afirmace

Ruský psycholog K. Kekčejev testoval lidi, zatímco přemýšleli o příjemných a nepříjemných věcech. Zjistil, že když lidé myslí na něco příjemného, lépe vidí, cítí, slyší a rozlišují jemnější rozdíly v doteku.  Doktor William Bates dokázal, že když myslíme na něco příjemného nebo si představujeme nějakou příjemnou scénu, náš zrak se okamžitě zlepší. Margaret Corbettová zjistila, že se nám zlepší paměť a uklidní mysl. Psychosomatické lékařství dokázalo, že náš žaludek, játra, srdce a všechny ostatní orgány fungují lépe, když jsme šťastní. Nedávný průzkum ukázal, že optimističtí lidé, kteří "vidí jasnou stránku života", jsou úspěšnější než pesimističtí lidé.

Pobyt na slunci

Sluneční záření stimuluje řetězec reakcí v kůži, který vede k tvorbě vitamínu D v játrech a ledvinách.  Pobyt na slunci i jen několik minut denně nám pomůže získat potřebné množství vitamínu D. Vitamín D je potřebný pro vstřebávání vápníku a pevnost našich kostí. Je též velmi důležitý pro imunitní systém. Chrání nás před infekcemi a některými typy nádorů.

Láska a sex

Dle výzkumů častý sexuální styk snižuje stres a zlepšuje celkové zdraví mužů i žen. Lidé žijící v partnerském vztahu se dožívají delšího věku.

Bylinky

Mnoho léčivých rostlin můžete zcela zdarma nalézt v lese, na louce či na vaší zahrádce. Například pampelišky jsou velmi prospěčné játrům. Sedmikrásky zas pozitivně působí na ledviny. Kopřivy pročišťují krev. Maliny a borůvky obsahují protirakovinové látky...

Pití teplé vody

Pravidelné pití dostatečně teplé vody silně očisťuje organismus. Má i plno dalších pozitivních vlivů na celé tělo i na psychiku. Snižuje bolestivost kloubů a zad.

Mezi další metody, které jsou finančně nenáročné a mohou velmi výrazně přispět k ozdravení organismu, patří klystýry, urinoterapie, jóga, autopatie, léčebné koupele...

mk

Reklama

Komentáře

Radek (Čt, 17. 3. 2011 - 11:03)
Já bych ještě doporučil chůzi naboso - je zdravá a ušetříte i za boty:-)
lea (Pá, 18. 3. 2011 - 15:03)
ano, chůzí naboso si vlatně harmonizujete všechny orgány přes reflexní zóny na noze. chuze v ranni rose je balada. slunce nad hlavou, v puse sedmikráska - co víc si přát:)
(Pá, 18. 3. 2011 - 15:03)
ano, chůzí naboso si...bych si třeba přála,aby na mě nevlezlo klíště :-))
lea (Pá, 18. 3. 2011 - 15:03)
bych si třeba přála,aby na...klíště na tebe může vlézt v parku ve městě, na zahradě, v lese- když nebudeš vůbec chodit do přírody, tak jsi ohrožena na zdraví víc než klíštětem - já měla klíště již za život mnohokrát a jsem zdravá - tím nemoci přenášené klíšťaty nechci bagatelizovat - ale myslím, že se s nimi přehnaně straší. encefalitida je poměrně vzácná a pokud se jí tak moc bojíš, tak se můžeš nechat očkovat a borelioza je zase dobře léčitelná antibiotiky, když se odhalí včas. navíc ne každé klíště je infekční a pokud je a ty máš dobrou imunitu, tak nemusíš onemocnět.
(Pá, 18. 3. 2011 - 15:03)
klíště na tebe může...Bohužel imunita nulová.Ale nelam si hlavu,byl to jen vtip-proto ten smajlík
lea (Pá, 18. 3. 2011 - 15:03)
A hodláš ji posilnit i jinak než humorem? :-)
(Pá, 18. 3. 2011 - 15:03)
A hodláš ji posilnit i...Ovšem.Posiluju jí se skvělým imunologem.
lea (Pá, 18. 3. 2011 - 15:03)
to se dá vykládat mnoha způsoby:-) v každém případě ti přeji hodně úspěchu:-)
(Pá, 18. 3. 2011 - 15:03)
to se dá vykládat mnoha...čistému vše čisté :-).Palce můžeš držet v pondělí,měly by být výsledku krev. testů a mám obavy,že nebudou nic moc.
Víťa (Po, 21. 3. 2011 - 19:03)
Také lze posilňovat zadarmo zdraví pitím vody z léčivých pramenů. Naše země je na ně bohatá - hlavně západní čechy.
Mirek (So, 20. 1. 2018 - 13:01)
Já si posiluji zdraví průplachy nosu - jakmile mne začne trchu svědit v nose nebo mám pocit ucpaného nosu, tak si ho začnu pravidelě nos proplachovat slanou vodou a vždy mi rýma okamžitě zmizí. dřív jsme hodně trpěl na záněty dutin. Též je vhodné občas si udělat klystýr nebo vyčistit dutinu ústní škrabkou na jazyk či převalováním kokosového oleje v puse po dobu 15 minut..
Reklama