manželství

Otázka:

dobry den pane doktore,mam problem smanzelem,zamiloval se do jine zeny a chce s ni spat,vim to z dopisu.dohodli jsme se,ze mu dam cas na rozmyslenou,jestli chce nase manzelstvi zachranit,rekl ze nevi.ja jsem zoufala a nevim co mam delat,mam cekat nebo mu rict,ze jsem cetla ten dopis at mi rekne pravdu co chce,nevim jak se mam zachovat,muzete mi prosim poradit,ja sveho muze miluji a on miloval me,jen se to ted pokazilo a a nevim jak to napravit,meli jsme v planu deti,asi se toho najednou lekl.PROSIM VAS O CO NEJRYCHLEJSI RADU,NEZ BUDE POZDE.DEKUJI MOC.

Odpověď:

Komentáře (1)

 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dobrý den Jano,
  Vaše nejistota veliká a dohnala Vás ke kroku, který by se neměl stávat, tedy pokud se nedostanete do situace kdy nebude zbytí, v žádném případě nesdělujte, že jste porušila listovní tajemství či jiným způsobem jste narušila intimitu partnera. Stalo se, stalo a už se nedá nic dělat. Na Vaší omluvu, nejste ojedinělý případ. Mnoho znejistěných partnerů sáhne k podobnému kroku, který bohužel nic konstruktivního neposkytuje.
  Nelžete, jen nemusíte přímo sdělovat všechny informace, které máte. Pokud potřebujete hovořit o svém strachu - hovořte o svém strachu, pokud potřebujete hovořit o nedůvěře - hovořte o nedůvěře. Tím, že odhalíte četbu dopisu, ničemu nepomůžete. Snažte se chovat co nejklidněji, ale nebojte se vymezit. Sdělit kde máte své hranice. Podnikejte s manželem akce, které Vám budou oběma příjemné. Snažte se o té druhé vůbec nehovořit. Hovořte o vás dvou, o přítomnosti a blízké budoucnosti. Žádné rozhovory o daleké budoucnosti a plánech. Zkuste mu navrhnout společnou návštěvu odborníka, ale opatrně.
  Vaše interpretace toho že se polekal závazku a chce si ještě užít je možná, nikoli jediná.
  Hodně sil a trpělivosti.
  Lucian

  Lis 08, 2007