krize manželství

Otázka:

Dobry den, porozumim tomu, kdyz budete muj dotaz znechucene ignorovat. Je toho prilis co mam na svedomi. Se svou zenou ziji vice nez 20 let ( je nam obema 38 let ), je to moje prvni laska a mam ji stale rad. Snad to nebude znit jen jako vymluva: trpim depresemi, mam narocne zamestnani a v poslednich letech jsem si zvykl resit sve uzkosti alkoholem ( sam v ustrani ). To pochopitelne ma manzelka nemohla akceptovat a asi to se mnou vzdala. Propadl jsem se do jeste hlubsi prazdnoty.Citil jsem se strasne sam a dopustil se nevery ( ne fyzicke ), ale po 14 dnech samozrejme vse prasklo a ja se musel odstehovat z bytu. Mam svou zenu stale moc rad, nesmirne miluji nase dvojcata. Zacal jsem svou zavislost na alkoholu ambulantne lecit. Snazim se znovu navazat s manzelkou vztah ( nikdy jsem od ni nechtel odejit ), ale ona to jiz odmita a chce se rozvest. Po dvou mesicich odlouceni je striktni a a tvrdi, ze mou neveru nikdy nedokaze prekonat, ze si neumi predstavit, ze by se me jeste nekdy dotkla.
Chci vas poprosit o radu co delat. Jestli nalehat, prosit.... Ja sam jsem presvedcen, ze jsem dosahl dna a mam absolutni motivaci nepit a byt detem dobrym otcem a manzelce spolehlivym milujicim manzelem.
Jak se mam ke sve zene chovat, abych ji zbytecne nezranoval svou pritomnosti a pritom ji dokazal, ze muzu byt lepsim clovekem. Moc dekuji E.Cerny

Odpověď:

Komentáře (1)

 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dobrý den,
  je velmi dobré, že jste začal pracovat na své závislosti a měl by jste na ní pracovat hlavně kvůli sobě. Měl by jste si odpustit a začít se mít rád. Chcete-li odpuštění manželky, měl by jste si nejprve odpustit sám. Každý děláme v životě chyby a vždy musíme za ně zaplatit. Za některé více, za některé méně, ale vždy platíme. Rozhodla -li se Vaše paní odejít a nepochybuje-li o tom, nic jí nezadrží. Pokud ale má alespoň stín pochybností, máte stále ještě šanci, ale nesmíte se doprošovat, protože by jste ještě více ztrácel na své hodnotě. Zkuste navrhnout ženě společnou návštěvu poradny. Určitě je zklamaná zhrzená, ale mohla by Vám dát šanci, alespoň kvůli dvojčatům. Pokud však nebude chtít, neměl by jste na ní naléhat, některé rozhodnutí jsou nezvratné.
  Lucian

  Zář 07, 2007