Vztahy

Otázka:

Dobry den.Je mi pres 40, mam dospelou dceru a nemohu jiz dlouhou dobu najit partnera. Manzel mne opustil, kdyz jsem byla ve tretim mesici tehotenstvi a od te doby jsem zila sama s dcerou. Cas od casu si nasla pritele, ale s nikym jsem nezila ve spolecne domacnosti a rovnez to bylo pomerne zridka a slo spise jen o sex. Cas jsem zaplnila pecovanim o dceru a pomerne narocnou praci. Dcera je jiz dospela a neni se o koho starat, jsem hodne sama, tak jsem zkusila internetove seznamky.
Ale kdyz se konecne najde nejaky muz, ktery neni zenaty a nehleda jen sex a povyrazeni zeni , tak jeden den se rozhodnu, ze se s nim setkam, ale rano se z toho nejak proberu a dostanu strach, takze se s nikym nakonec nesetkam. Bojim se , ze nebudu pro nikoho dost atraktivni, zabavna, mila , toho, o cem s nim budu hovorit - a nyni se pridal i strach z toho, jak budu fungovat po sexualni strance - nebyla jsem s muzem uz asi sest let a tak se bojim, ze to nepujde a muz by byl zklaman, takze reseni najdu v tom, ze odpovim, ze by to asi nefungovalo a at si najde nekoho jineho.Samozrejme se pak trapim doma tim, ze muj zivot je zbytecny,ze se mi nic nepodarilo a stravim cely zivot osamocena.
Kamaradky jsou stastne vdane, takze je moje trable nezajimaji.Zatim se mi nechtelo toto vypravet nekomu cizimu nekde v poradne.Myslim si, ze by mi asi stejne nikdo nepomohl, je neco vemne spatneho a asi to tak ma byt?

Odpověď:

Komentáře (1)

 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dobrý den Ireno,
  neházejte předem flintu do žita. Nechala jste se svázat strachem a nyní, bez dechu, žijete v přesvědčení, které Vám našeptává strach. Základ je nejprve najít sama sebe. Žila jste pro dceru a ona se stala smyslem Vašeho života, ale zapomněla jste na sebe. Musíte se tedy vrátit sama k sobě, znovuobjevit své kvality a přednosti. Nejprve se musíte mít ráda, musíte si začít věřit a věřit tomu, že máte co nabídnout. Nejkratším způsobem je návštěva odborníka, ale pokud to z nějakého důvodu není pro Vás možné, nevadí. Najděte si něco co Vás bavilo, nebo co jste vždy chtěla dělat a nebyl na to čas. Jděte mezi lidi a poslouchejte, pak brzy zjistíte kolik je toho na Vás krásného a Vy jste si to neuvědomovala.

  Hodně štěstí a nestyďte se vyhledat odborníka.

  Lucian

  Led 20, 2007