fyzické napádaní

Otázka:

Dobry den,je mi 55 let. Mame s manzelem 2 deti,ktere jiz maji sve vlastni rodiny a bydli samostatne vzdalene od nas.Jiz v detstvi zazivali neradostne chvilky, kdyz me manzel fyzicky i psychicky tyral samozrejme za jejich pritomnosti.Proto ted se jen pretvaruji ale kvuli me se k nemu chovaji slusne. Ja s nim totiz ziju presto nadale s virou zmeny.On s tim ale neprestal a detem se stim jiz nesveruji a drzim to v sobe.Nekdy mam strach,ze me doopravdy zabije. Mlati me hlavne po hlave a uplne nepricetne.Deje se to bez alhoholu.Nedavno mu psychiatricka rekla, ze ma sfizofrenii.My jsme si ale pred casem vzali velky uver a budeme jeste dlouho splacet. Ja chodim vydelavat do zahranici ale manzel se moc k praci nema.Mota se doma od niceho k nicemu. Ma 2 mobily a pritelkyni s kterou si vymenuji SMS....Ta pani je mladsi ode mne o 10 let. Je v tom ale hacik. Tato pani je vdana, ma 3 dospivajici deti a rika, ze spokojene manzelstvi.Manzel rika, ze je to jenom kamaradka a pomaha mu v jeho krizich.Pred asi 4 lety jsem se od neho odstehovala a tato pani pry mu zachranila zivot.Jinak pry by spachal sebevrazdu.Chci podoknout, ze manzel je vysokoskolsky vzdelany a jiz asi 3 roky je bez vydelku.

Odpověď:

Komentáře (1)

 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dobrý den Anno,
  je-li Vašemu manželovi diagnostikována schizofrenie, zajisté mu byla stanovena forma léčby a Vy jako rodinný příslušník můžete docházet na svépomocné skupiny rodinných příslušníků. Nevím kde bydlíte, ale určitě se podívejte na http://www.psychozy.cz/kapitola.php?11_adresy
  Dále, nenechte se vydírat jeho sebevražednými tendencemi. Sjednejte si schůzku s jeho psychiatričkou a zjistěte jak mu můžete co nejlépe pomoci. Nemusí Vám sdělovat žádné lékařské tajemství, ale může Vám dát mnoho dobrých rad jak se v některých situacích chovat. Návštěvu neodkládejte.
  Lucian

  Led 13, 2007