Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!

www.webpark.cz/prirodnimedicina

Čínská medicína versus onemocnění dnešních dnů

Co si představit pod pojmem čínská medicína? V poslední době se v mediích tato dvě slova často objevují, avšak málokdo ví, co vše skutečně zahrnují. Většina z nás si pod tímto pojmem představí akupunkturu, léčebné prostředky ČM jsou ale pestřejší. Jejími součástmi jsou po staletí zdokonalované postupy:

 • fytoterapie - bylinná léčba
 • moxibuce - nahřívání akupunkturních bodů
 • užívání podtlakových skleněných baněk
 • masáže
 • akupresura - tlaková masáž akupunkturních bodů
  a modernější metody:
 • magnetopunktura - stimulace akupunkturních bodů pomocí speciálních magnetů
 • elektropunktura - povrchová stimulace bodů slabým proudem
 • elektroakupunktura - stimulace akupunkturní jehly slabým proudem Čínská medicína se snaží kombinací těchto metod léčit příčinu onemocnění a ne pouze její příznaky

  Principy čínské medíny:

 • Celostní přístup - uvědomování si propojenosti lidského organizmu, jeho vnitřních a vnějších vazeb, vzájemného ovlivňování jednotlivých orgánů.
 • Propojenost člověka s přírodou - člověk je chápán jako článek přírody, podléhající jejím zákonitostem (např.vliv ročních období na onemocnění jednotlivých orgánů).
 • Kauzální přístup - hledání a léčba příčiny - "kořene" onemocnění a nejenom odstraňování jeho příznaků (např. bolesti).

  Způsoby vyšetření nemocného v ČM:
  Tak jako západní - moderní medicína, tak i ČM užívá k vyšetření nemocného 5 smyslů, kterými lékař vyšetřuje nejenom nemocný orgán či část těla, ale také funkce orgánů bez zjevných potíží. K veliké dokonalosti je propracovaná pulsová diagnostika - při které lékař pohmatem pulsu na zápěstí určí nemocný orgán a příčinu onemocnění. Neméně dokonalá je diagnostika podle jazyka, při které se podle barvy jazyka a povlaku na něm určí nemocné místo v organizmu. Dalšími pomocnými metodami, které dotvářejí celkovou diagnózu jsou vyšetření tváře, očí, nehtů, apod.,.

  Uzdravit se znamená být trpělivý!
  Největším problémem úspěšnosti čínské medicíny, nebývá nedůvěra pacienta léčbu, ale jeho netrpělivost. Je přirozené, že to co se po léta v organizmu hromadí a často způsobuje neustále se zhoršující chronické nebo opakující se akutní onemocnění, nemůže být odstraněno v krátké době. Tělo potřebuje dostatek času na to, aby se s nemocí vypořádalo a nabylo původního zdraví.

 • Rubrika: 
  • Obrázek uživatele Návštěvník
   Spicka jazyka

   Dobry den,v posledni dobe jsem zaregistrovala palcivou bolest na spicce jazyka,at snim cokoliv a nebo nesnim nic.Barvu jazyka mam normalni ani zadne prasklinky nebo nejake zmeny,jen tu palcivou bolest ktera je obcas mensi a obcas vetsi,mivam obcas sucho v ustech a kdyz se napiju tak na maly moment se pacivost sklidni ale to jen kdyz se opravdu napiju,pri jidle tu bolest necitim ale pak zase ano behem par minut.Muzete mi poradit co mam delat nebo nejak pomoct.Dekuji za vasi odpoved s pozdravem Kardošová Jitka.
  • Obrázek uživatele Návštěvník
   lymfaticke uzliny

   Dobry den.Asi pul roku mam zvetsenou slinou zlazu.Byl jsem na ORL kde me poslali do tunelu a tam zjistili ze tam mam 2 kameny.Doktor rikal ze mam jit na operaci jenze mam strach.Prosim Vas, neznate nekdo setrnejsi zpusob jak se toho zbavit?Nejde o to ze je to videt,ale je to dost bolestive,zvlaste pri jidle.Reaguje to na slane ,sladke,kysele,vzdy se to zvetsi a trva delsi dobu nez to trochu splaskne.Dekuji za Vam poslane rady. Honza
  • Obrázek uživatele Návštěvník
   léčba mykozy

   Dobrý den, doporučujete prosím nějaký přípravek na léčbu dlouhodobé chronické mykozy a myslíte, že se toho lze vůbec zbavit? Už to mám 2 roky, je to hrůza, bežná léčba gynekologem nepomáhá. Dále se chci zpetat, jestli mí cenu jít na vyšetření jazyka a radu k člověku, který snad absolvoval nějaké kurzy léčitelství. Děkuji Pavlína
  • Obrázek uživatele Návštěvník
   stagnace energie jater

   Dobrý den, mívám občas nepravidelnou menstruaci - v polovině cyklu. Před začátkem mívám napětí v prsou, bolesti v kříži, špatnou náladu.. dle článků o čínské madicíně - stagnace energie jater. Co dělat k nápravě?
  • Obrázek uživatele Návštěvník
   vOnpFXeNQCvC

   fk15KP jfpdoszjyjhg, [url=http://ksrvnuguuhqa.com/]ksrvnuguuhqa[/url], [link=http://pyerstzpnhsc.com/]pyerstzpnhsc[/link], http://swrcfuykqefq.com/
  • Obrázek uživatele Návštěvník
   Trojklanný nerv

   Trápí mě bolesti trojklanného nervu. Zhruba před více než týdnem mi vytrhli zub, protože mě rána bolela, šla jsem znovu, udělali mi dokonce trg, vše čisté. Mám být prý trpělivá, rána se hojí pomalu. Ale mě se bolesti zvětšily. Letos mě trojklanný nerv zlobí velice často. A nyní se znovu objevily bolesti po podráždění po vytržení zubu. Poraďte. Děkuji. Jiřinka

  Stránky

  Reklama

  Reklama