Reklama

Ženský orgasmus

Ženský orgasmus je na rozdíl od mužského obklopen určitým tajemstvím, nejen pro muže, ale i pro ženy samé. Různorodost způsobů jeho vyvolání, jeho síly, jeho prožívání a jeho vnějších projevů i jeho zranitelnost je daleko větší než u muže.

Spouštěcí oblastí bývá klitoris nebo pochva; trvání nutného dráždění může kolísat od dvou do dvaceti minut. Ve výzkumné literatuře se uvádí, že při dráždění klitorisu samotnou ženou často stačí tři minuty, při pohlavním tyku se potřebná doba nejčastěji pohybuje kolem osmi minut. Oba uvedené způsoby dráždění se u četných žen dobře spojují a vzájemně se podporují, u jiných však mohou působit jen samostatně a mohou se i vzájemně rušit. Orgasmy jimi vyvolané mohou mít různou zážitkovou kvalitu. Nemalá část žen může mít orgasmus pouze na základě přímého nebo nepřímého dráždění klitorisu a vyvolání orgasmu pouhým drážděním v pochvě se nedaří.

Zážitky ženy při orgasmu mohou být slabé i silné, malé a velké. Mohou mít charakter prostého uvolnění sexuálního napětí, které se předtím vystupňovalo a mohou mít charakter mimořádného zážitku, při němž žena prožívá velkou slast až extázi. Na chvíli ztrácí kontakt s okolím a cítí se jako v jiném světě. Někdy bývají pocity spíše místní, jako příliv tepla v oblasti klitorisu a stahování či tepání v pochvě, jindy se odtud rozlévají do celého těla, anebo jsou už od začátku převážně záležitostí celého organismu. Mohou být nepostižitelným vnitřním stavem ženy, která se pohrouží do sebe, a mohou být sdílenou slastí, v níž rozhodující roli hraje štěstí ze splynutí partnerem.

Tělesné projevy nejčastěji zahrnují opakující se stahy v přední třetině pochvy. Tyto stahy probíhají ve zduření poševních stěn, které se označuje jako orgastická manžeta, a ve svalech kolem poševního vchodu. Přenášejí se i do konečník a na dělohu. Stahů bývá nejčastěji pět až patnáct, zpočátku v intervalech 0,8 sekundy, podobně jako u muže. Jejich intenzita se postupně snižuje a intervaly se prodlužují. Trvání celého orgasmu se podle těchto znaků pohybuje kolem čtyř až deseti sekund. To je tak zvaný krátký orqasmus. Jiné ženy však mívají "dlouhý orgasmus", při němž po několika počátečních pravidelných stazích následují nepravidelné stahy, kterých může být dvacet až třicet i více. Orgasmus pak trvá půl minuty, minutu ale i několik minut. Některé ženy zase ani při silně prožívaném orgasrmu stahy v pochvě vůbec nemají.

Vypuzení tekutiny při ženském orgasmu, připomínající mužskou ejakulaci, je jevem velmi řídkým. Tekutina někdy jen vytéká, jindy vystřikuje i do větších vzdáleností. Její původ může být různý. Někdy pochází z pochvy, jindy ze žlázek kolem ústí močové trubice. Výjimečně může jít o pomočení, vyprovokované orgasmem.

Reklama

Chování ženy těsně před orgasmem a při orgasmu má velkou různorodost od tichého nehnutého pohroužení do sebe se zatajeným dechem, kdy ani partner nepozná, co se děje, až po dramatické projevy zmítáním celého těla, při nichž ženě zcela přestane záležet na tom, zda její vzdechy a výkřiky budou slyšet až za zdí u sousedů. Nejčastější pozorovatelnou reakcí je zrychlující se dýchání, napětí těla, několik vzdechů a pak uvolnění a pozvolný přechod do klidu.

Souhra s mužem při vyvrcholení může zahrnovat současné orgasmy partnerů, anebo může prožívat svůj vrchol každý zvlášť. Některým dvojicím je příjemnější, když má vrchol nejdříve žena, jiným, když má vrchol napřed muž, který uspokojí ženu dodatečně drážděním klitorisu. Žena může mít orgasmus před souloží, při souloži a po souloži.

Schopnost a potřeba opakovaných orgasmů je charakteristická jen pro menší část žen. Na rozdíl od mužů, u nichž je pravidlem, že mají po ejakulaci různě dlouhé období, kdy jejich úd na sexuální dráždění vůbec nereaguje, mohou ženy zůstat i po dosažení orgasmu ještě vzrušené a při pokračujícím dráždění mít orgasmus nebo orgasmy další. Jejich intenzita se případně může i stupňovat. Většina žen je však za běžných podmínek plně uspokojena s jedním orgasmem a některým ženám by pokusy o další sexuální byly spíše nepříjemné. Po proběhnutí orgasmu mají potřebu odpočinku, popovídání anebo něžného, už neprovokujícího mazlení při pomalém doznívání orgastického zážitku a vzájemném prožívání blízkosti s partnerem.

Orgasmus ve smyslu pociťovaného vyvrcholení a uspokojení neznamená nutně totéž, co následující duševní spokojenost, i když většinou jde obojí ruku v ruce. Viděli jsme již, že někdy může být žena nespokojená i po orgasmu, jeli nespokojená ve vztahu k muži. Jindy se může naopak i po milování,. které neskončilo ženiným orgasmem dostavit pocit uvolnění, štěstí a pohody s krásnou vzpomínkou a potěšením ze zážitku, který spolu partneři prožili.

Zdroj: Prof. Phdr. Stanislav Kratochvíl - Sexuální starosti a radosti, nakladatelství Portál

Reklama

Komentáře

Petra (Út, 11. 4. 2006 - 13:04)
dobra rada
Lenka (St, 2. 8. 2006 - 22:08)
Když to budu počítat od úplných počátků, přes nevinné mazlení, můj první pohlavní styk, až po teď, jedná se o dobu zhruba dvou let. Můj přítel je v sexu zkušenější, velmi pozorný, něžný, nesobecký. Já sama jsem při masturbaci rukou, dráždění klitorisu, dosáhla orgasmu jednou. Téměř pokaždé se to podaří při masturbaci sprchou, ale trvá to vždy půl hodiny až hodinu, něky i více. Asi před měsícem jsem poprvé dosáhla orgasmu s přítelem, když mě dráždil rukou. Od té doby se to povedlo ještě 3x. Přítel se pokaždé velmi snaží, když už to trvá hodinu, říkám si, jak ho obdivuju, jakou má výdrž a trpělivost, ale je mi hrozně trapně, že orgasmus i přes tu jeho velikou snahu nepřichází. Tak to třeba po víc než hodině vzdáme, jak se cítím trapně a on jako naprosto neschopný. Přitom to, co mi dělá, je mi velmi příjemné. Chtěla jsem se zeptat, jestli je to jen o cviku a bude to chtít dlouhou dobu, nebo jestli je tu i možnost, že by byla chyba u mě. Mluvím tu zatím jen o klitorálním orgasmu, s vaginálním to bude asi ještě o něco složitější. Dalo by se to samozřejmě vyzkoušet s jinými partnery, pak by se vidělo, jestli já nejsem schopná dosáhnout orgasmu, nebo jestli on, přes veškerou snahu, není schopný mě k němu dovézt - ale tuto možnost radikálně vylučuji.
Laron (So, 12. 8. 2006 - 01:08)
reaguji na slečnu Lenku. V poloze zezadu Vás může přítel dráždit pohodlně rukou, nasliněnými prsty klitoris a dlaní tlakem na Venušin pahorek. Později objeví v této poloze i bod G, který bude tlačit prsty proti svému penisu. V poloze misionářské Vám přítel podloží zadeček rukou a prsty dosáhne do oblasti hráze, kterou bude nasliněnými prsty pravidelně masírovat tak, že bude na hráz tlačit v okamžiku, kdy bude svůj penis vysunovat. Také je příjemné, pravidelné a jemné poťukávání na klitoris. Všechno je inter-individuální, není žádný návod, jak používat penis či vagínu :-), v každém případě je dobré si těchto orgánů vážit, doporučuji.
Pavel (So, 19. 8. 2006 - 17:08)
Lenko, už jsem Ti někde psal. Ještě mě napadlo, jesli bys neměla použít nějaký prostředek pro ženy. Existuje i pro ženy např. Arginmax. Doufám, že jsem to napsal dobře.
Další věc a dost pravděpodobná, se kterou jsem se už také setkal. Nemasturbuješ moc často? Pak Tě partner těžko uspokojí, neboť jen Ty sama nejlépe cítíš, jak a kde je to nejlepší. Pokud ano, nech si "chuť" víc pro něj. To co popisoval Laron může být opravdu dobré, ale chápal bych to jako zdokonalení něčeho, co již funguje. Také bacha na psychický blok. To my chlapi dobře známe a je to svinstvo.
Z-E-N-I-T (Ne, 8. 10. 2006 - 12:10)
Troufám si oponovat. Tzv "mokrý" orgasmus není ani ZDALEKA tak řídkým jevem jak tady píšete. Chudinky holky si pak budou myslet, že sou "jiné". Je to absolutně přirozené, dost časté a hlavně strašně rajcovní! :)
Lůca (Út, 14. 11. 2006 - 18:11)
Já myslím, že Lenčin problém není nijak neobvyklý na začátku sexuálního života. doporučuji často masturbovat, ono se to zlepší. Já měla podobné začátky, ale to bylo ve 13-ti letech, tak je to asi jiná situace. Teď jsem skoro nymfomanka a mohu mít za hodinu i osm orgasmů (víc jsem zatím nezkoušela). To se týká ovšem masturbace. Při styku s manželem je obtížné dosáhnout i toho jednoho.
Potíž je v tom, že můj manžel nemá svoje vlastní orgasmy rád (má pak mizernou náladu a bolí ho břicho asi tak pět dní- máte s tím někdo zkušenost?) Nějak si vsugeroval, že ženský orgasmus asi není o moc lepší a tak se mu na něm nechce moc pracovat. Mně to při souloži trvá o dost dýl, dosáhnout orgasmu a někdy to nejde vůbec, i když se manžel snaží. O vaginálním orgasmu nemluvě. To je prostě nedosažitelná meta- nejde to ani při masturbaci. Jinak zdravím a nedělejte si se sexem hlavu, prostě si užívejte. L.
katka (Ne, 28. 1. 2007 - 07:01)
prosim pomozte jsem velmi nadrzena a nemam nikoho jakou techniku mam vybrat abych meela poradny orgasmus prosim poradte kdyztak na email Katka.martinikova"seznam.cz
teda Larone, (Ne, 28. 1. 2007 - 07:01)
to co popisuješ je tak vzrušující, že to hned večer s přítelem vyzkoušíme! Teď tu není, takže musím vydržet...
Návštěvník (Ne, 28. 1. 2007 - 08:01)
katko, ty budeš nějakej frajer, co
Andrea (Čt, 8. 2. 2007 - 04:02)
Katka: To co pises su kecy. Tak si to urob sama, a ako sa ti to najviac paci samozrejme. ja ti mozem poradit napr.bananom ze?,ale sama si musis zvolit najvhodnejsi sposob.nechapem preco sa toto pytas ludi v diskusii kde si odpoved mozno precitas o pol roka,ale nevadi.
Luca- velky suhlas. Mne sa podarilo s chlapom prvy krat vaginalny orgáč v 24r. Dovtedy som poctivo trenovala :))) Ked ti chlapi sa viac nakecaju ako praktizuju....ze?
Sam (St, 21. 2. 2007 - 16:02)
Moje partnerka má 1x za týden 4-5 orgasmů a říká,že ji to úplně stačí.Souložíme tak asi3xtýdně.Při souloži se sama dráždí,když chce,tak má orgas.Potom bývá strašně vyčerpaná!Prostě to funguje--věřte tomu !!!
Návštěvník (St, 21. 2. 2007 - 17:02)
Slabota,já mám 4-5 orgasmů denně!!!
Sam (Čt, 22. 2. 2007 - 15:02)
Nevěřím,že máš DENNĚ 4-5 orgasmů!!1x-2xtýdně-to bych věřil.
jan (Čt, 8. 3. 2007 - 14:03)
moje pritelkyne ma mokry orgasmus a to pri styku,ale i pri drazdeni oralnim. je to parada.nejdrive to tajila,ale ted si to uzivame oba.moc ji miluju
EVA (Po, 26. 3. 2007 - 14:03)
Ja jsem vzdycky mela orgasmus jen pres klitoris,sice jsem u toho mela jeste neco v pochve ale udelala jsem se jen pres ten klitoris.pekne me stvalo ze vaginalne to asi nepujde.ale nasla jsem na internetu navod a povedlo se,ale trvalo to par dni.pritel mi prstama drazdil bod g,ja si na nej nedosahnu mam ho dal nez dosahne muj prst,a ja si rukou stlacovala podbrisek,povedlo se mi to jen v poloze na zadech a nohy od sebe a ve vzduchu. pri jinych polohach ne. asi po 15min drazdeni to prislo,rozlilo se mi v podbrisku nadherne teplo a vypudila jsem z pochvy asi 50ml tekutiny mlecne zabarvene. pochva se mi ale nestahovala jak se vsude pise.behem drazd eni se mi chtelo curat ale za chvili se mi to dokonce libilo.takze opravdu to jde! a je to skvelej pocit.
petra (Čt, 29. 3. 2007 - 08:03)
Dobrý den, mám problém s prožitím orgazmu při sexu i dráždění. Přítel mě moc pěkně dráždí, ale "když už je toho na mě moc a začnu se schvíjet" tak ho vždy odsunu. Nevím proč, jestli mám nějaký psychický problém nebo z jakého důvodu to dělám.Moc bych chtěla orgasmut prožít, ale vlastně ani nevím co od toho mám očekávat nebo jak ho poznám. Vždy jen uhnu
Ja (St, 11. 4. 2007 - 15:04)
Tve telo bi ti to nedovolilo...nic o tom nevis.....neverim ti
Peťka (St, 11. 4. 2007 - 16:04)
Evo,poraď, kdes našla na netu ten návod.Já se zatím taky vždycky udělám jen přes klitoris.
lenicka (So, 14. 4. 2007 - 22:04)
Ahojky,taky jsem jeste nikdy nemela s muzem vaginalni orgasmus.Ja to dokazu sama a i jak drazdenim se jen na klitorisu,nebo prstama ve vnitr,ale chlap proste nema sanci.Nechapu to.
Návštěvník (Po, 30. 4. 2007 - 18:04)
taky bych si chtěl tak užívat
Návštěvník (So, 2. 6. 2007 - 20:06)
já taky
Marie (Ne, 3. 6. 2007 - 08:06)
Ahoj, já dosahuji orgasmu když jsem na manželovi a mohu si určovat pohyb, někdy to jde i 5x za sebou. V jiné poloze orgasmus nemám, ale rukou to také zvládáme oba dva.
Návštěvník (Ne, 3. 6. 2007 - 15:06)
Poradite mi jak se mam nejlepe uspokojit, kdyz sem na to sama?
Návštěvník (Ne, 3. 6. 2007 - 22:06)
No, nejspolehlivější je to asi na více frontách, tj. kup si vibrátor, který dráždí zároveň vaginu i klitoris a jednu ruku si nech volnou na prsa.
. (Po, 4. 6. 2007 - 00:06)
Kup si za 240 kc malej vibrator jen na klitoris...za minutu mas hotovo:-))) Ja pri sexu orgasmu nedosahuju ale s vibratorem je to hned a v pohode nekolikrat za sebou.
Návštěvník (Po, 4. 6. 2007 - 13:06)
nejlepe dosahnu orgasmu, pokud jsem nahore, a naklanim se dopredu... delate to nektera jinak?
Návštěvník (Po, 4. 6. 2007 - 21:06)
dosahuji orgasmu když mě Venca dráždí větví od kaktusu. chrochtám u toho a je mi blaze.
Nymfomanka (Po, 4. 6. 2007 - 21:06)
Orgasmus je super, ale ženská ejakulace , to je vrchol všeho blaha, sice mokré prostěradlo, ale procházka rájem.....všem přeji zažít
slecinka (Pá, 27. 7. 2007 - 12:07)
no me bohate staci sprcha u ktere se da nastavit sila toku, kdyz se spravne naridi, mame za chvilku hotovo a nechce se pak prestat
Jana (Út, 25. 9. 2007 - 16:09)
Ahoj, orgasmus jsem zatím něměla, což mě hrozně štve. Vystřídala už jsem několik partnerů a nic. Když už by to mohlo přijít, stáhnu se a partner nemůže dále pokračovat:-( nemáte s tímto někdo zkušenpsti? nemohl by jste mi někdo nějak poradit?
popelka (Út, 25. 9. 2007 - 17:09)
ahoj Jani, tak ja na tve miste bych zacala predevsim u tebe a ne u zkouseni kluku(kluci se nerodi s patentem jak to eznske udelat-spis naopak-oni toho vi jeste men nez ty-je to prece tvoje telo)..ja mela prvni orgasmus v 15 a myslim, ze naopak je lepsi mit staleho partnera nez stridat kluky-pro kvalitu sexu-s tim stalym se porad vice a vice poznavate a muzes s nim byt i uvolnenejsi-nic pri to nehraj-kdyz treba nemas potrebu stenat nestenej,kdyz mas tak rvi-jde hlavne o to co citis(ja ze zacatku potrebovala,aby me u toho nic nerusilo,takze abych hekala jen aby mel kluk radost, ze se mi to libi-to vubec-naopak by me to od orgasmu vzdalilo-ale je treba to klukovi rict,aby vedel,ze to to co dela neni uplne k nicemu,ale ze treba jen ze zacatku potrebujes vic koncentrace-a nestyd se za to)-ale jinak zacala bych fakt u masturbace-u toho se muzes sama uvolnit,nestydet se a klidne to muzes delat hodinu aniz by ti to bylo trapne, ze porad nic. Zacni s masirovanim postevacku a hlad se trea pri tom i jentak kolem-treba te to vyprovokuje ze se jen tak drazdis,ale ne uplne a par minutach si ho zacni masirovat,trit(bud uplne jemne nebo drsne-dle toho co te vzrusuje)-doporucuju pouzit lubrikant-aby to poradne klouzalo-je to o dost lepsi(ja vetsinou poradne zvlhnu az kdyz se orgasmus blizi a nejvic sem vlhka az po nem:-)..ruzne si krouzi prstem kolem postevacku a delej co je ti prijemne. Kdyz uz jsem dost vzrusena tak si dam jeste neco dovnitr-nemam vybrator tak treba sprej potazeny kondomem:-) -je to pak intenzivnejsi pocit(me vzrusuje i kdyz se hladim prstem kolem konecniku-no zalezi na tobe..vetsinou si to delam se zavrenyma ocima a myslim na neco-treba ze me nekdo svlika a lize nebo neco,nebo si jen predstavuju sama sebe jak si to delam..doufam ze ti to pomuze-musi byt hrozne zit bez orgasmu(je to droga:-)) a hlavne to chce trpelivost a delat to treba i 30minut-me to nekdy trva i dyl-nekdy to mam za 5min(vetsinou tak do 20 min-ale stalo se mi ze sem si to delala i hodinu nez to prislo)
kiara (Út, 25. 9. 2007 - 18:09)
No tema orgasmus je velice zajimave,uplne s tebou souhlasim popelko, jinak to mame mi zeny velice tezke. Nez ten blbec kolikrat na to prijde jak to funguje utece hodina a ten tvuj postevacek je celej trpkej a boli to. Taky si to delam radeji sama, tim ze si ho masiruju a myslim na veci co me vzrusuji a je viborne.
Jana (St, 26. 9. 2007 - 19:09)
Díky moc za rady.určitě to vyzkouším a snad vám dám vědět , jsetli to přišlo nebo ne.
Pikodiaz (Čt, 27. 9. 2007 - 00:09)
To Kiara
Nepovídej,že to máte těžký,vy aspoň máte tu možnost...
Nadržená (Čt, 27. 9. 2007 - 00:09)
Bleskově jeden objednávám-podmínka synchronizace s orgasmem mužským.
Jahodové lízátko k tomu.
gracia (Ne, 28. 10. 2007 - 15:10)
zeny to maji opravdu tezke ja zacinala s masturbaci a svuj prvne orgasmus jsem prozila v 17 letech
k (Ne, 4. 11. 2007 - 09:11)
kiarra má recht
Návštěvník (St, 21. 11. 2007 - 14:11)
prst do zadku :-D
monakopec (Čt, 29. 11. 2007 - 20:11)
Ahoj.chtěla jsem se zeptat jestli někdo nevíte jak dlouho žije ještě sperma na vzduchu?Díky
danka (Po, 17. 12. 2007 - 16:12)
Poradte mi jak se mam udelat dyz sem na to sama... :P
jakoty (Po, 17. 12. 2007 - 16:12)
No já myslím - DYŽ seš na to sama,tak si udělej především školní docházku,ostatní přijde samo.
nešťastná (Pá, 14. 3. 2008 - 12:03)
Ahoj mám problém, nevím jak se mám při orgasmu chovat,jestli při něm partner ve mě zůstává nebo ne, takže ho vždy zabrzdím a mám po.
lulu (So, 22. 3. 2008 - 17:03)
ahoj lenko, docela te chapu, mam totiz takovy podobny problem, k orgasmu se sama masturbaci taky neprivedu, nevim nebavi me asi tak dlouho cekat, ale zase stimulaci se sprchou jsem hned do 30 sekund a do 2 min. mam klidne dva poradne orgasmy za sebou(jednou jsem si to schvalne merila), ale zadny partner me zatim taky rukou nebo jazykem k orgasmu neprivedl, a taky by me zajimalo cim to je????ze by fakt castym sebe uspokojovanim???jo a v misionarska poloze taky orgasmus nemam a to jsme zkouseli i ten krouzek od durexu. ale zase kdyz jsem nahore ja nebo v sede celem k sobe, to jsem opravdu velmi rychle, tak zkus treba to, kdyz to pomaha i me...Ale fakt uz se tesim az dosahnu orgasmu i v misionarske poloze, pry si staci podlozit zadek nejakym vetsim polstarem..Uvidime.Pokud nekdo mate pro me typ, sem s nim budu vdecna....
štastná (Út, 8. 4. 2008 - 17:04)
ahoj lulu,je mě 46 let jsem 20 let vdaná,s mým manželem jsem dosáhla orgasmu pouze rukou.Ale před rokem jsem se seznamila s mužem s kterým udržuji milostný kontakt a po půlročním milováním jsem začala mít orgasmus vaginální který jsem nikdy neměla,bylo to pro mě něco úžasného,zjistila jsem,že to dělá úplně jinak,žádné velké pohyby,spíš ze strany na stranu a tlak,já se u toho vůbec nepohybuji a jen si vychutnávám jeho.Celý akt trvá jistě déle,ale pro oba je to neuvěřitelný zážitek.tento můž mě neuvěřitelně přitahuje,možná i tohle dělá svoje.doufám,že i tobě se to podaří,ale myslím si,že je to na´muži než na ženě.Zkus se při styku oddat jen mu a nechat to na něm,vůbec se nehýbat.přeji brzkých krasných orgasmů.
Michael (Ne, 13. 7. 2008 - 20:07)
Dobrý den, mám 26 let a neysem v oblasti sexu zrovna zkušený. Už 2 roky sem neměl sex a předtím to nebylo zrovna slavné. Nyní se mi vrací pubertální strach yako při prvním milování. Zatím sem nikdy nedovedl svou partnerku k orgasmu a k tomuto připoyuyi svůy dotaz. Budu velmi vděčný za každou odpověd. Chtěl bych vědět neylepší způsob yak přívést partnerku k orgasmu. A když orgasmus stále nebude přicházet má smysl pokračovat? Dále připoyuyi svůy problém, protože si myslím že můy výron semene probíhá příliž rychle. Při posledním pokusu o milování ysem navíc nedostal svůy penis do partnerčiny pochvy. Moc děkuyi za každou radu, odpověd i připomínku které by mi mohli pomoci mít dobrý sex s mou nyněyší partnerkou, kterou velmi miluyi. Děkuyi za odpověd.
Xaver (Po, 14. 7. 2008 - 13:07)
Řekni jí svoje mírné obavy, že chceš, aby to dobře dopadlo a tak, ona to ocení a hlavně se zeptej jí, co jí dělá dobře. Když se zatváří divně a nejistě, je na tom stejně jako ty. uspokoj ji nejdřív nekoitálně.
Lukas (Pá, 1. 8. 2008 - 21:08)
DObrý den, mám problém, je mi 18 a mé přítelkyni čerstvě 15 a je velmi nesmělá. Zkusit si s ní promluvit o věcech jakkoli zaměřených na erotiku je tíéměř nemožné. Proto vás prosím o radu. Svoji přítelkyni velmi miluji a chtěl bych jí přivést k orgasmu. Chtěl bych se zeptat jestli ji mohu přivést k orgasmu pouhým přejížděním dlaní přes její genitálie a jestli existuje tak pokud je i nějaký lepš způsob. Dále bych se chtěl zeptat jak mám svou přítelkyni uspokojit ůsty. Měl bych krožit jazykem okolo poštěváčku nebo ho lízat nebo jaký je nejlepší způsob? Všechny moc prosím o pomoc a zároven velmi děkuji za zaslané rady.
markéta (So, 2. 8. 2008 - 19:08)
mohla bych se zeptat jestli se povazuje orgasmus i za to kdyz se neudelas???? jako ze z zenske pochvy nevytece ta tekutina....? jestli je to orgasmus nebo jen prijemna vec......dekuju
problém (Ne, 17. 8. 2008 - 12:08)
dobrý den, mám takový problém jetšě nikdy jsem se neudělala, s přítelem sme zkoušeli všechno možný, ale prostě nic a ted mám nového přítele a bojim se že ani s nim nezaziju orgasmus a bude to trapny...nevim jestli je to ve mne?díky
Paaja (Út, 23. 9. 2008 - 15:09)
Kuuuurva ted sme domrdali...a ted mi to este udela pusinkou:-P..Hec!:-P..
Reklama