Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

V letech 2001-2007 na dotazy čtenářů odpovídala MUDr. Monika Klaudysová z bývalé ordinace Lékařské kosmetiky v Praze. Děkujeme za spolupráci.

Rubrika: 
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Piha

  Dobrý den, co se stane, pokud si neštastnou nahodou rozedru pihu? Stalo se mi to,popadu z kola..DEkuji za odpoved. Ps. Je mozno vzniku rakoviny kuze?
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Onemocnění nehtů nohou

  Dobrý den paní doktorko, chtěla jsem se zeptat na možnost léčení nemocných nehtů u nohou. Pravděpodobně se jedná o plíseň pod nehtami, nehet je nažloutlý, ztluštělý a nepřiléhá těsně ke kůži, po odrostu se objeví znovu žluté zabarvení na stejném místě. Děkuji za Vaši odpověď.
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  rozšířené póry, pihy, citlivá kůže

  Dobrý den, mám okolo nosu a na nose pihy, spíš ale fleky, v oblasti nosu, brady, čela rozšířené póry s mazem, který je třeba vymačkávat, zároveň jsem ale silný atopik (stabilní ekzém na víčku, v koutcích a na krku)a spoustu přípravků nesnesu (nadělají svědivé červené fleky). V archivu Vašich odpovědí jsem se dočetla, jaké přípravky na takové problémy doporučujete na www.lekarskakosmetika.cz, mám však obavu, že když investuju (nemalou čásku!) do těchto preparátů, mohou vyvolat na mé kůži negativní reakce. Je možnost nějaké reklamace? Je možné vyžádat pouze vzorky na vyzkoušení?? Děkuji za odpověď.
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Vlasy

  Dobrý den, mám jemné, vlnité, velmi husté delší vlasy, pravidelně se o ně starám, prostříhávám je... Jsou pěkné, ale jen doma. Jakmile totiž vyjdu ven, vypadá to, jako kdybych se nečesala. Proto bych potřebovala nějaký šampon a péči na létavé vlasy. Navíc se mi u spodních pramenů třepí konečky. Myslím si, že je škoda, abych je venku musela nosit neustále sepnuté...
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Zuby

  Dobrý den.Nedávno mi krváceli dásně při čištění zubů.Začala jsem tedy užívat zubní pastu Lacalut a roztok Corsodyl. Potíže ustali ale asi tak po měsíci se mi objevili světle hnědé jakoby proužky u dásně na spodních zubech.nevím o co se jedná a mám strach že mi něco hrozí se zubama
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Prsa - strie

  Dobry den, Je mi 14 let. Zhubla jsem z 57kg na 52kg zmenenou stravou. Problém je že mám i o něco menší prsa a objevili se mi na prsou naružovjelé strie. Ukazovat to mamce nechci. Zmizí nekdy??? Nebo aspon jestli zmení barvu?? Predem dekuju za odpoved
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Svrab

  Dobrý den,chtěla bych se Vás zeptat,pokud se dá nějak předejít tomu,aby u mě tato nemoc nepropukla, když si myslím,že je možné,že jsem se nakazila.četla jsem,že doba, za kterou se to projeví může být 2 až 6 týdnů..je tedy v této době možná nějaká prevence?
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Intimní hygiena

  Dobrý den, vážená paní doktorko, už od dětství si myji intimní oblast normálním tekutým mýdlem, ale kamarádka mi říká, že se mám mýt jenom vodou. Poradíte mi prosím co je na tom pravdy a doporučíte co bych měla používat za intimní kosmetiku. Předem moc děkuji.

Stránky