Otázka:

Dobry den, kdysi jsem slysela,ze existuje specialni soubor cviku pro cviceni zen v tehotenstvi. Pry jsou tyto cviky i prospesne lepsimu zvladani porodu(i kdyz to je asi dost individualni).
A protoze jogu v dennim zivote praktikuji jiz druhym rokem,zajimalo by mne nakolik jsou tyto cviky dobre ci jestli mohou i ublizit.
Dekuji za odpoved

Odpověď:

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Návštěvník
    Návštěvník (anonym)

    Ahoj Lenko,omlouvám se za pozdní odpověď,bohužel měl jsem nepojízdný počítač.K Tvé otázce-nejsem,ani nemůžu být "odborník na všechno".Těhotenská joga není přímo moje specializace,a proto se omlouvám,že moje odpověď nebude až tak vyčerpávající. Myslím,že když žena cvičí před porodem,není to nikdy na škodu-zpevní svalstvo,které se jí pak "hodí". Jiná otázka je- jak toto cvičení snáší plod. Některé ženy s rizikovým těhotenstvím se nesmí ani pohnout a jiné mohou ještě v osmém měsíci na lyže.Čili- je to opravdu individuelní-jak sama podotýkáš. Cvič tak,jak se při tom cítíš.Tvoje tělo Ti dá nejlepší odpověď. Jinak- speciální jogové cviky neznám. Zkus se obrátit případně s tímto dotazem na www.volny.cz/sujcz - což je Sdružení učitelů jogy, nebo na http://joga.cstv.cz- což je Český svaz jogy. Možná tam najdeš nějakého odborníka na tuto problematiku. Literaturu by mohli mít v knihkupectví- Dobra Bednářová,v Celetné ulici. A poslední co mi napadá - ve fitness Factory Pro na Smíchově mají cvičení t.zv."těhulky".Není to přímo joga,ale možná by Tě to zajímalo. Doufám,že jsem Ti alespoň trochu pomohl. Mějte se oba fajn. Richard.

    Zář 04, 2001