V letech 2001-2003 na dotazy čtenářů odpovídal cvičitel jógy Richard Holický. Děkujeme za spolupráci.

Rubrika: 
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Dobrý den,prosím o radu.Jógu cvičím přes

  Dobrý den,prosím o radu.Jógu cvičím přes 20 let,ale čím déle jí cvičím tím mám víc nepříjemný tlak v hlavě při cvičení sarvangásany,grívásany a halásany.Dříve jsem to při cvičení sarvangásany neměl a byl to pro mě velmi příjemný cvik (narozdíl od halásany),tyto ásany cvičím podle Lysebetha.Při cvičení jiných ásan tento nepříjemný tlak nevzniká a to ani u jiných obrácených poloh (kapalásana,širšásana).Proto by mě zajímalo co dělám špatně.
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Dobry den, Je mi 25.let a pres 10.let mam

  Dobry den, Je mi 25.let a pres 10.let mam problemy s akne. Zkousela jsem ruzne druhy lecby, ale vse vice mene neuspesne. Nekolik let praktikuju jogu a snazim se zit zdravym zivotnim stylem, proto je mi divne, ze problemy s pleti stale zustavaji. Nemuzu prijit na jejich puvod. Zajimalo by mne, jestli existuji nektere asany primo na zlepseni pleti nebo proti akne? Co treba pranajama? Podle tradicni cinske mediciny je akne znakem "vnitriho horka", proto bych se mela vnitrne "ochlazovat", coz muzu urcityma potravinama a tak mne napadlo, jestli i pranajama neuvadi telo do harmonie z tohoto pohledu. Mockrat dekuji, snad jsem se vyjadrila trochu srozumitelne. Krasny den.:-)
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Vážení, mám podobný problém jako Týna. Je

  Vážení, mám podobný problém jako Týna. Je mi 60 a cvičím jogu 30 let. Vždy mi velmi pomohla a po cvičení jsem se cítil velmi svěží. Bohužel asi věkem začínám mít problémy s bolestí páteře.Bolí mi v kříži po té, co jsem jednou v zimě spadl na záda a při prochladnutí se to ozývá. Již se mi dvakrát stalo, že při stoji na hlavě mi najednou ruplo v krční páteři, což se mi celou dobu předtím nestalo. Následky jsou velká bolest při otáčení hlavy doprava a vystřelování bolesti až do pravé ruky. Jakékoliv spínální cviky nepomohou. Je na to nějaký přírodní lék, asi mi vysychají ploténky. Děkuji Honza

Stránky