Reklama

Nepoužívejte Roundup! Ničí zdraví lidí na celé planetě.

Roundup - přípravek na ničení plevelů od firmy Monsanto podporuje růst rakoviny prsu, poškozuje ledviny a je jedním z faktorů přispívajích k rozvoji obezity, depresí a Alzheimerovy choroby.

Nová průkopnická studie zjištila, že nejprodávanějšího herbicid firmy Monsanto “Roundup“ je odpovědný za podněcování rakoviny prsu zvýšením počtu buněk rakoviny prsu prostřednictvím buněčného růstu a dělení buněk.

Glyfosát vyvíjí proliferační účinky pouze v hormonálně závislé rakovině prsu u lidí. Zjistili jsme, že glyfosát vykazoval slabší estrogenní aktivitu než estradiol. Kromě toho tato studie prokázaly aditivní estrogenní účinky glyfosátu a geniseinu, což znamenalo, že použití glyfosátem kontaminovaných sójových produktů jako potravinových doplňků může představovat riziko rakoviny prsu kvůli jejich potenciální aditivní estrogenicitě.

Chronické onemocnění ledvin ovlivňuje chudé zemědělské oblasti po celém světě a  z nové studie, která byla zveřejněna v časopise “Mezinárodní časpopis výzkumu životního prostředí a veřejného zdraví“, vyplývá, že Roundup (glyfosát) se stává vysoce toxický pro ledviny, pokud se smíchá s “tvrdou “vodou nebo kovy jako kadmium a arzen. Tyto kovy se často přirozeně vyskytují v půdě nebo se přidávají pomocí hnojiva.  Z tohoto důvodu je na Srí Lance zcela zakázáno používání herbicidu firmy Monsanto s odkazem na smrtící vliv na onemocnění ledvin.

Když spolknete glyfosátu je v podstatě pozměněna chemie vašeho těla. Je to zcela nepřirozené a vaše tělo s tím nerezonuje. P450 (CYP) genová dráha je narušena, když má tělo v sobě glykofoskát. P450 vytváří enzymy, které pomáhají při tvorbě molekul v buňkách jakož i při jejich odbourávání. CYP enzymy jsou hojné a mají mnoho důležitých funkcí. Tyto enzymy jsou zodpovědné za detoxikaci cizorodých látek z těla - chemikálií z pesticidů, léčiv a karcinogenů. Glyfosát inhibuje CYP enzymy. CYP cesta je zásadní pro normální, přirozené fungování vícero biologických systémů v našem těle. Vzhledem k tomu, že lidé, kteří byli vystaveni glyfosátu, mají pokles hladiny aminokyseliny tryptofanu, nemají potřebnou aktivní signalizaci neurotransmiteru serotoninu, což je spojeno s přírůstkem tělesné hmotnosti, depresí a Alzheimerovou chorobou. Tato studie byla provedli  Anthony Samsel a Stephanie Seneff. Stephanie Seneff je vrchní výzkumný vědec MIT informatiky a laboratoře umělé inteligence.

Reklama

Zde je odkaz na další informace o tom, jak bylo nedávno zjíštěno, že Roundup je 125 krát toxičtější než regulátoři tvrdí. Zde je článek o tom, jak byly zjištěny významné koncentrace glyfosátu v moči lidi v celé Evropě.

Reklama

Komentáře

Martina (Po, 11. 9. 2017 - 12:09)
Tak my uz jsme si dokazali roundupem a podobnymi pesticidy znicit i vodu. https://domaci.ihned.cz/c1-65848450-pesticidy-nici-ceskou-vodu-dokazuje-rozsahla-studie-muze-za-to-pestovani-repky-naprava-prijde-na-miliardy Co neznicili zemedelci, to si nicime sami pouzivanim techto chemikalii na svych pozemcich a kolem studni.
Jirka (Po, 11. 9. 2017 - 22:09)
Strucny clanek,pulka pravdy.Ta druha,nevyrcena polovina je o tom,ze Roundup je zabijak vegetace,ne vsak veskere vegetace.GM plodiny nehubi.A to je prave ten duvod,proc firma Monsanto prodava GMO nejen americkym pestitelum,ale vlastne celemu svetu.Jeden priklad za vsechny:GM kukurice ma castecne DNA ryby a tim je vuci Roundapu imunni;coz se zda byt ekonomickym zazrakem,na druhou stranu,za jakou cenu?Je logicke,ze pokud je Roundup rakovinotvorny,pak je stejne nebezpecna kazda GM plodina,ktera prisla s timto pripravkem do styku.
Za zminku jeste stoji,ze Roundup je obchodni nazev pro jinak nechvalne znamou bojovou latku Agent Orange,kterou americane sypali na Vietnamskou dzungli,ve snaze zlikvidovat bujnou vegetaci a nalezt tak diry do podzemnich ukrytu svych "tridnich nepratel"...
Dnes je Monsanto vyhradnim distributorem tech GM plodin,na jejichz modifikaci ma sama patent.Pochopitelne je i distributorem Roundap-u..
Martina (Út, 12. 9. 2017 - 08:09)
Jo, problematika kolem roundupu a dalsich pesticidu je docela hroziva. Napriklad plno lidi nevi, ze plno zemedelcu pouziva pred sklizni tzv. desikaci - postrikani plodin (obilovin, hrachu, slunecnic...) roundup, aby rostliny uschly a lepe se sklizelt. Jake tohle muze mit dusledky pro zdravi a životní prostředí? - http://www.ezy.cz/skutecny-duvod-proc-psenice-toxicka-neni-lepek-slechteni/2017/06/06/
! (Út, 12. 9. 2017 - 09:09)
Papaláši v EU rozhodli, že Roundap neškodí, a přes to nejede vlak.
Pt (Út, 12. 9. 2017 - 09:09)
Jo, problematika kolem...A hoaxy jdou do boje.
Martina (Út, 12. 9. 2017 - 10:09)
A hoaxy jdou do boje.Tak desikace není žádný hoax a o tom, zda to škodí či ne se může vést diskuse, ale nemyslím si, že každodenní jedení chleba z takto ošetřené pšenicí by mohlo být dlouhodobě bez následků.
Pt (Út, 12. 9. 2017 - 10:09)
Tak desikace není žádný...Dobré chutnání přeji
Martina (St, 13. 9. 2017 - 08:09)
Toto radí firma Monsanto zemědšlcům - ROUNDUP MINUTE

mto_roundup_minute_osr_june15_2011_low
ROUNDUP RAPID poskytuje čas navíc!

Předsklizňová aplikace přípravku ROUNDUP RAPID je nejlepší dlouhodobá a ekonomicky efektivní strategie likvidace vytrvalých plevelů. Připraví pole pro lepší výnosy v příštích letech. Ničení vytrvalých plevelů je největší přínos této aplikace, avšak přináší i další výhody. Plodina je v čase sklizně sušší, což znamená dřívější a rychlejší sklizeň, snazší zacházení se slámou, méně sušení po sklizni a čistší produkt.

Jinak řečeno radí sklízejte plodiny polité jedem, je to pro vás (zemědělce) ekonomicky výhodné... A pak aby se roundup (glyfosát) nenašel v moči 6 Čechů z 10 - Dnes poté, co se zjistilo, že téměř všechna spodní voda je otrávena pesticidy, to již bude asi vyšší počet.

Zdroje: https://www.monsanto.cz/ochrana-rostlin-roundup-pred-sklizni/
http://www.freepub.cz/2013/glyfosat-z-roundupu-nalezen-v-moci-evropanu/
http://www.vodarenstvi.cz/2017/08/17/podle-chmu-je-vetsina-podzemni-vody-v-ceske-republice-znecistena-nebezpecnymi-pesticidy/

Hamáčková z Kozojed (St, 13. 9. 2017 - 18:09)
A k otravě Roundupem ještě přibude otrava Zemanem a je hotovo, otrava je dokonalá.
Martin (So, 16. 9. 2017 - 12:09)
Našel jsem tuto diskuzi. Překopčím sem příspěvky z tématu Kdo bude prezidentem ČR. Přece jen je to tady asi vhodnější.
Kdo z toho má … (So, 16. 9. 2017 - 12:09)
Přeposílám dál, jak jsem to dostala.
Protože se deset posledních let explosivně zvyšuje množství pesticidů a rondapu v spodních vodách na Českém území a znečištění překročilo již 90% území celé České republiky, dostalo Ministerstvo již v roce 2016 za úkol najít viníky znečištování a podat na ně žaloby zastavení znečištování a o uhrazení nákladů na odstranění těchto znečištění, včetně návrhu předběžných opatření na zablokování účtu těchto firem, protože náklady na toto odmoření budou astronomické.
Kontaminace podzemních vod vzniká převážně postřiky rondapem kukuřice, obilí, řepky a dalších plodin.
Rozsah znečištění je takový, že na některých polích již není možné něco pěstovat, protože to herbicidy zahubí. Také je prokázáno, že rondap je karcinogen.
Ministerstvo ve věci nijak nekonalo dodnes, čímž absolutně porušuje své povinosti při správě státního majetku a zdrojů a měli by být popohnáni k odpovědnosti konkrétní úředníci, kteří za tuto liknavost mohou.
Nebo zde dochází ke korupčnímu jednání a to v ohromném rozsahu, protože na průmyslu řepky a dalších plodin jsou angažováni velcí podnikatelé i politici.
Občané tedy na většině území dostávají kontaminovanou vodu a vláda to už několik let nijak neřeší.
Jim je to u pr… (So, 16. 9. 2017 - 12:09)
Přeposílám dál, jak jsem...Hlavně že to sype...
ag. (So, 16. 9. 2017 - 12:09)
Přeposílám dál, jak jsem...Rondap působí tím že vniká do rostliny šťávami, mízou, a působí na celý systém tj kořeny, listí, kmen nebo stonky, a při styku s půdou se rozkládá, a nehromadí v půdě splavováním jako selektivní herbicid Simazin. Rondap se používal již v poč.80 let, o té doby by musely zahynout všechna zvířátka jako srnky, zajíci, myslivci a další.
Rudolf (So, 16. 9. 2017 - 12:09)
Plošné stříkání je u nás cca deset let. Znečištění vod je podle Arniky na 95% území ČR. Jek vodou ze studny máme zalévat záhonky, když se ten sajrajt hromadí v těle rostlin?
U lidí to dělá problémy s trávením, Angličani píší že nádory střev, únavu,a unavový syndrom, mentální slabost, syndrom vyhoření, syndrom dráždivého tračníku a další, coz mi vyskočilo jen po pěti minutách googlování.Rozhodně to nemá ve všech spodních vodách co dělat a stát musí zajistit, aby to okamžitě přestalo a aby ty, kteří za to můžou zaplatili odstranění škod, a vyčištění země a spodních vod. A jestli to zase neudělají, jak se tu psalo, už to ví několik let a dva roky mají podat žaloby a pod, tak jsou škůdci a nevolitelní.
roman (So, 16. 9. 2017 - 12:09)
Plošné stříkání je u...jak to má stát zařídit, když to má doma kdejaký vůl, jako náš soused, ten se s tím chlubí jak udržuje čisto pod lavičkami používáním Rondoupu. Dále náš obecní úřad zaměstnává dva blbečky, sekají trávu, úklízí chodníky a větve, nedávno dělali postřik herbicidem a popálili i okrasné jehličiny kolem chodníku, vemena blbá si měli vzít karton a tím zakrýt rostliny poblíž, takže spálili 20 let starý Buxus a popálili pomalu rostoucí jalovec, velice vzácný, starý 25 let! dále spálili mnoho dalších rostlin po obci. Nevím co to bylo, ale na Gramoxon( dotykový herbicid) to nevypadá, spíš nějaký totální třeba i rondoup, Kurvy obecní se tomu ještě vysmívají, když to oznámila nejvíc postižená, tak to nepřiznali, okecávli to, starostka je kráva a její radní jsou všechno jen ne lidi řídící obec (ožralové a zloději)
Martin (So, 16. 9. 2017 - 12:09)
Rondap působí tím že...Vím, že to sem nepatří, ale též mne tento problém hodně zajímá a všímám si, že se ohledně toho šíří mylné informace - roundup se v půdě okamžitě nerozkládá - viz. informace z wikipedie "Glyfosát je biologicky rozložitelný, ale jen 2% účinné látky ve směsi jsou biologicky rozloženy do 28 dnů. Směs Roundup je podle výrobce v půdě mikrobiálně rozkládán a nezanechává žádné škodlivé zbytky. Poločas rozkladu je v bezpečnostním listu přípravku Roundup Expres uváděn 2-174 dní, s tím, že se silně se váže na půdu.[zdroj?] Je uváděno, že 79-86% glyfosátu je degradováno po 6 měsících od aplikace na oxid uhličitý.[zdroj?] Testy biodegradace přípravku Roundup jsou kritizovány s tím, že probíhaly v nepřirozených (laboratorních) podmínkách. V reálné situaci podle některých zdrojů mohou v nepříznivých podmínkách zbytky glyfosátu zůstávat v půdě déle (písčité nebo písčité jílovité půdy).[69] Roli v odbourávání zbytků sehrává více faktorů. Podle některých tak v Britské Kolumbii trvá rok a ve Švédsku trvá až tři roky, než půdní bakterie (v půdě) rozloží většinu zbytků přípravku Roundup.[49]"

Lidé i celé životní prostředí je glyfosátu vystaveno prakticky neustále – než se rozloží první dávka, aplikuje se druhá, přijímáme ho v potravinách, vyskytuje se ve vzduchu (postřiky ve městech). Jaké budou dopady se můžeme zatím jen domýšlet. A kromě toho některé plevely získávají rezistenci vůči tomuto postřiku právě díky tomu, že mu jsou trvale vystaveny (intenzivní selekce odolných jedinců, kteří přežijí a o to víc se množí a šíří).

Kromě toho vzniká podezření, že glyfosát v půdě zhoršuje vstřebávání dusíku rostlinami – to ovšem vyvolává vyšší potřebu hnojení dusíkatými hnojivy (které se snadno vyplavují z půdy a končí ve vodních tocích, kde jednak přispívají ke vzniku vodního květu, jednak se dostávají i do pitné vody. Od určité koncentrace je glyfosát v půdě nebezpečný také pro žížaly. O to víc je paradoxní jeho masové nasazení v zemědělství – půda bez žížal je mrtvá, neváže vodu...
vrána (So, 16. 9. 2017 - 12:09)
aky se mně nelíbí zbytečné používání jedů, souhlas s romanem,Martinem. Chodníky by se měli přestat stříkat - voda steče do kanalizace. Taky jsem to chtěla napsat - co Martin.
Ouha (So, 16. 9. 2017 - 12:09)
aky se mně nelíbí...Také se mi nelíbí plýtvání pitnou vodou na stříkání chodníků pomočených od psů, znečištěných od holubů atd. Možnost napojit system na dešťovou vodu někde shromažďovanou nebo čištěnou použitou pitnou, je prý drahý.
D (So, 16. 9. 2017 - 12:09)
Přeposílám dál, jak jsem...> Kontaminace podzemních vod vzniká převážně postřiky rondapem kukuřice, obilí, řepky a dalších plodin. Rozsah znečištění je takový, že na některých polích již není možné něco pěstovat, protože to herbicidy zahubí.

Blbosti na entou, spam, gramatické chyby, zkomoleniny, irelevantní obsah vzhledem k tematu vlákna.

Ke zodpovědnosti by bylo záhodno povolat tebe!
pro D (So, 16. 9. 2017 - 12:09)
> Kontaminace podzemních...uveďte odkazy na svoje tvrzení
já uvádím tyto
http://www.hnutiduha.cz/temata/popularni-herbicid-roundup-jako-zdravotni-ohrozeni
Krysy, které pily stopová množství Roundapu (na úrovni ve Francii legálně povolené v pitné vodě), měly 200- až 300procentní nárůst nádorů, především v oblasti mléčných žláz.
https://ekonomika.idnes.cz/zeme-eu-se-neshodly-glyfosatu-hrozi-zakaz-fif-/eko_euro.aspx?c=A160520_084932_eko_euro_ozr
D (So, 16. 9. 2017 - 12:09)
Tomáš Hejzlar, Slunečná 421, Police nad Metují, Velká Ledhuje
Nabídka fotografických služeb.

http://www.firmy.cz/Remesla-a-sluzby/Fotograficke-sluzby/kraj-kralovehradecky/nachod

Tomáš Hejzlar Uzavřením spotřebitelské smlouvy spotřebitel stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí …

http://www.ceskyflorbal.cz/osoba/0911180081
Reklama