Reklama

G&G Vitamins – 57 let na trhu, vysoká kvalita bez kompromisů, ekologie a přijatelné ceny

G&G Vitamins je rodinná britská značka a výrobce doplňků stravy se sídlem v East Grinstead, West Sussex. Společnost byla založena v roce 1965 a byla jednou z prvních ve Velké Británii, která začala vyrábět multivitaminy a minerály.

57 LET NA TRHU – PŘÍBĚH Společnosti G&G Vitamins

G&G Vitamins byla založena v roce 1965 Davidem Gaimanem a jeho manželkou Sheilou Gaiman. Sheila byla vystudovaná farmaceutka a David měl podnikatelské know-how k vybudování společnosti od základů. Společně vytvořili dokonalý manželský tým. David v mnoha ohledech předběhl dobu. Šedesátá léta byla érou masové výroby (bez velkého ohledu na kvalitu nebo dopad na životní prostředí), kdy etika a velký byznys byly oxymóron a zdravotní výstřelky se začaly prosazovat. David si představoval jiný svět. Viděl, jak si drogy, radiace a nekvalitní potraviny rychle vybírají svou daň na zdraví populace, a rozhodl se s tím něco udělat. Věřil, že primárním účelem jakéhokoli zdravotního produktu by mělo být to, že skutečně pomáhá spotřebiteli, a pevně stál proti zdravotním výstřelkům, které si jen chtěly „rychle vydělat“. Ziskovost je samozřejmě ekonomickou nutností pro přežití každého podniku, ale David věřil, že ve snaze o životaschopnost nemusíte obětovat kvalitu.

Uplynulo více než pět desetiletí a svět je jiný. Velká část planety se probudila ze špatných návyků z minulých let. Spotřeba tabáku klesla o více než 40 %, metla plastových tašek začala být vymýcována a dokonce i svět módních diet je nyní více založen na vědě a výzkumu. Jako populace jsme si více než kdy dříve vědomi potenciálních hrozeb, které pro naše zdraví a naši planetu představují špatné volby a nečinnost. Změny, které jsme viděli v posledních letech, byly tím, čím David doufal, že se svět může stát. Jak byly vyvíjeny nové a vzrušující technologie, David se vždy snažil zůstat v popředí, pracoval na lepších produktech a lepších způsobech jejich výroby až do své smrti v roce 2009. Přestože od Davidova úmrtí uplynulo deset let, rodina nadále řídí G&G a stále si pamatuje, proč to všechno David a Sheila před padesáti lety začali – aby všem přinesli dobré zdraví a psychickou pohodu.

VÝROBKY

Reklama

Široká dostupnost

- velká část sortimentu certifikována pro vegetariány i vegany

- vhodné pro alergiky

- cenová dostupnost

- široký sortiment: zahrnuje vitamíny, minerály, antioxidanty, oleje, organické celé potraviny a rostlinné látky

- Bez GMO – díky vlastní výrobě je firma schopna monitorovat všechny přísady používané v doplňcích, což zajišťuje, že může zaručit, co je v každém jednotlivém složení doplňku.

VÝZKUM

- Každá receptura začíná u interního nutričního terapeuta, který přichází s konceptem založeným na identifikaci potřeby na trhu.

- Výrobek se nejprve formuje pomocí intenzivního výzkumu, aby se zjistily a porovnaly účinky různých živin a rostlinných látek na lidské zdraví. Poté je vytvořena formule s ohledem na mnoho faktorů, včetně bezpečnosti, dávkování, kvality, etiky a cenové dostupnosti pro zákazníky.

KAPSLE MÍSTO TABLET – MAXIMÁLNÍ ČISTOTA

G&G preferujeme kapsle, protože věří ve vysoce kvalitní doplněk, který musí zůstat co nejčistší bez zbytečných plniv a pojiv. Složení ve veganských kapslích z rostlinné celulózy umožňuje minimalizovat oxidaci a optimalizovat absorpci. Kapsle jsou častěji bez zápachu a chuti. Na rozdíl od tablet jsou šetrnější k žaludku a nabízejí možnost oddělit obě poloviny a přidat obsah do vody nebo džusu, aby vyhovovaly těm, kteří se potýkají s jejich spolknutím vcelku.

Levnější a rychlejší vyrábět je tablety než zapouzdřené doplňky, ale tyto tablety mají jednu významnou nevýhodu; musí být slepené – a pak musí chutnat, rozpouštět se správnou rychlostí a být chráněny před oxidativním poškozením. Výsledkem je často seznam dvaceti složek a často mohou tyto pomocné látky a přísady způsobit nežádoucí účinky, zejména pokud jde o zdraví gastrointestinálního traktu. Tablety se špatně tráví a vstřebávají, což ohrožuje plný potenciál účinných látek. Vzhledem k tomu, že kapsle nevyžadují pomocné látky a pojiva a G&G Vitamins se vyhýbá také sladidlům a přísadám, individuální vitamínové a minerální produkty obsahují pouze jednu, čistou složku, která umožňuje efektivní vstřebávání v těle. V některých případech, kdy přípravek kapsli zcela nezaplní, je vmícháno trochu rýžové mouky. Jedná se o neutrální a přírodní bezlepkové plnivo, které neovlivňuje hladiny aktivních složek rostlinné doplňkové kapsle.

Kapsle na rostlinné bázi, které G&G používá, jsou vyrobeny buď z rostlinné hydroxylpropylmethylcelulózy (HPMC) nebo rostlinného pullulanu. HPMC tobolky jsou nezávislé na pH, a tak mají zpožděnou dezintegraci ve střevech. To zajišťuje vyšší míru přežití aktivních složek, takže mohou být absorbovány ve střevech. Kapsle HPMC splňují jak náboženské, tak i dietní standardy, což umožňuje, aby byly vhodné pro širší okruh lidí. Pečlivé metody zapouzdření, jako jsou tyto, dávají terapeutům důvěru v čistší produkt pro jejich pacienty.

VYSOKÁ KVALITA SUROVIN BEZ KOMPROMISŮ

Čistota a udržitelnost ingrediencí jsou nanejvýš důležité. Pokud suroviny tyto normy nesplňují, nebudou doplňky vyrobeny. Získávání kvalitních surovin bez GMO je primárním cílem při formulování složení a každá použitá složka je sledována již od půdy nebo laboratoře, ve které byla vytvořena. Společnost G&G se zaměřuje na to, odkud suroviny pocházejí, a pomocí rozsáhlého výzkumu a testování prověřuje, zda přísady jsou tím, čím mají být. Patologie, biotransformace, biologická dostupnost a interakce vedou k vytvoření nejlepších možných komplexů. Neděláme jen doplňky; vytváříme je s péčí. Zaměstnanci G&G mají hluboké znalosti a zkušenosti s přísadami a s tím, jak reagují na zapouzdření, takže mohou vždy najít nejlepší způsob, jak udržet vysokou kvalitu a vysokou čistotu bez potřeby pomocných látek. Při získávání surovin neexistuje žádný kompromis v kvalitě a v G&G se nespokojí s ničím menším než s tím nejlepším, aby každá fáze výrobního procesu byla na nejvyšší úrovni.

VYSOCE KVALITNÍ VÝROBA DOPLŇKŮ

Zdravotní doplňky by měly nabízet nejčistší ingredience bez použití plniv a pomocných látek., proto firma nevyrábí doplňky ve formě tablet. Tablety obvykle vyžadují další přísady k navázání a uzavření. G&G Vitamins používá pouze kapsle, protože nevyžadují použití dalších přísad nad rámec uvedené receptury. To poskytuje kvalitnější doplněk, který je zdravý a obvykle silnější než ekvivalent tablet. Tento výjimečně čistý způsob výroby zajišťuje, že doplněk spolupracuje s lidským tělem a udržuje  zákazníky zdravé. G&G má 4 vyškolené zaměstnance HACCP (analýza rizik a kritický kontrolní bod) a systém HACCP, aby byla zaručena bezpečnost produktů. Součástí tohoto systému je testování příchozích rostlinných složek před použitím na mikrobiální kontaminaci nezávislou laboratoří, aby bylo zajištěno, že jsou bezpečné a vhodné pro lidskou spotřebu a neobsahují škodlivé bakterie. Složky jsou také kontrolovány na další kritéria a do výroby se uvolňují pouze tehdy, pokud splňují všechna stanovená kritéria. Je zaveden přísný postup kontroly kvality, kdy inspektoři kvality provádějí pravidelné kontroly kvality podél výrobní linky, aby zajistili úplnou shodu se specifikací produktu a přijatými standardy kvality. Kapsle, které nesplňují normy, jsou odmítnuty. Dokumentace každé šarže je uchovávána pro úplnou sledovatelnost a produkty jsou uvolněny až poté, co každá projde přísnými kontrolami kvality. Chcete-li se dozvědět více o výrobě doplňků G&G Vitamins, navštivte webovou stránku www.vitaminmanufacture.co.uk

DŮRAZ NA EKOLOGII A UDRŽITELNOST

ZCELA NOVÉ BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉ DÓZY A ETIKETY - V roce 2022 byly na trh uvedeny 100% biologicky rozložitelné dózy a etikety. Základním materiálem pro tyto nové dózy je polymer rostlinného původu získaný fermentací škrobu a cukrové třtiny, což z něj činí obnovitelný zdroj materiálu. Tato surovina pochází z nadměrné kapacity cukru v rozvojových zemích jihovýchodní Asie a pomáhá zemědělcům ve venkovských oblastech se stabilnějšími cenami cukru. Při výrobě nových dóz je uhlíková stopa přibližně o 75 % nižší než uhlíková stopa běžných plastových lahví a o 90 % nižší než u skleněných lahví. Poté, co dóza naplní svou životnost jako doplňková dóza, může být znovu použita nebo kompostována. Optimální úpravou je kompostování. V tomto případě bude 90 % obalů biologicky rozloženo do 6 měsíců nebo méně.

VYUŽÍVÁNÍ 100% ZELENÉ ENERGIE - Před více než 2 lety firma dokončila přechod na nejekologičtější zdroj energie v Británii. Veškerá používaná energie je 100% zelená, dodavatel využívá větrnou a sluneční energii k poskytování jediné energie schválené Vegan Society v Británii. Pro více informací klikněte zde. To znamená, že každá kapsle, která pochází z čistého prostoru třídy ISO 8, byla vyrobena z čisté, obnovitelné energie – poprvé ve Spojeném království.

CERTIFIKACE

G&G jsou hrdými členy Asociace výrobců zdravé výživy, kteří potvrzují, že G&G dodržuje Správnou výrobní praxi (GMP). Kromě toho jsou G&G certifikovány Soil Association pro výrobu ekologických produktů, Vegetarian Society pro výrobu veganských a vegetariánských produktů a AIB International, které monitorují kvalitu produkce potravin prostřednictvím analýzy a testů na místě. G&G také prošla kontrolami od řady soukromých a vládních agentur, včetně Food and Drug Administration, Health Canada, Environmental Health...

G&G vitamíny můžete zakoupit na: https://www.001shop.cz/g-g-vitamins/

Reklama

Komentáře

Simona (Čt, 3. 11. 2022 - 13:11)
Od této značky beru 50-miliardová probiotika a jsem moc spokojena. To, že začali dělat vitamíny v kompostovatelných obalech je supr. Nemám ráda zbytečné plasty. Dívala jsem se, že probiotika máte stále ve starém obalu. Budou též v novém?
Tom (Pá, 4. 11. 2022 - 11:11)
Ano, postupně budou všechny obaly nahrazeny biorozložitelným polymerem ze škrobu a cukrové třtiny. Ale i starší obaly z roku 2020 jsou plně recyklovatelné.
Simona (Ne, 4. 12. 2022 - 20:12)
Supr. Nechápu, když již takové obaly existují, proč nejsou všude. Nesnáším plasty, co se rozkládají 100 let.
Reklama