Otázka:

Dobry den. Prosim,zda natalni horoskop lze prirovnat k tropickemu horoskopu - neni mi jasne, zda je mezi nimi rozdil. Lze pri vykladu natalniho horoskopu zjistit napr. konkretni hrozici onemocneni v prubehu zivota
a doporucit prevenci predpokladane choroby ci schopnosti, prip. onemocneni potomku. Detuji Vam za odpoved.

Odpověď:

Komentáře (1)

 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Vážená Hanko,
  nejprve objasníme některé pojmy. Nativní horoskop je horoskop okamžiku narození, jedná se o symbolické vyjádření potenciálu, se kterým přicházíme na svět - jeho rozborem se snažíme porozumět sami sobě, co je nám přirozené, co se třeba neprojevuje a je možné to rozvíjet, kde jsou případná úskalí, jak naplnit své potřeby, jak pracovat na zlepšení vztahů, jak uplatnit své schopnosti a podobně.
  Pojem tropický se vztahuje k zodiaku, zodiak může být buď tropický (běžně používaný v astrologii) nebo siderický (používá ho siderická astrologie), liší se posunem jarního bodu, pojem tropický horoskop neznám.
  Pokud jde o možnost předpovídání možných chorob z horoskopu - je to dost sporné, jde o dost citlivé téma a každý, kdo se k tomu vyjadřuje, se pouští na tenký led a může svou prognózou skutečně zapříčinit dotyčnému nějaké problémy. Účinnou prevenci podle horoskopu lze doporučit i bez určování konkrétních chorob.
  Srdečně vás zdravím. Blanka Vojáčková,

  astro@aksos.cz ,

  www.astro.aksos.cz

  Říj 25, 2008