Otázka:

jak se vypocitaji plodne dny?

Odpověď:

Komentáře (1)

 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Vážená Iveto,
  takzvané "plodné dny" počítané podle astrologie by měly být každý měsíc v době, kdy fáze Luny je stejná, jako byla při vašem narození. Pokud jste se například narodila při úplňku, pak vždy okolo úplňku by měla být příznivá doba pro početí. Samozřejmě také záleží na tom, jak probíhá váš ovulační cyklus a jak tyto dva souběžné cykly do sebe zapadají nebo ne. Ale zrovna tak, jako je možné otěhotnění v jiné fázi vašeho cyklu než uprostřed mezi dvěma menstruacemi, tak samozřejmě může dojít k početí i jindy, než právě v této vypočítané fázi Luny.
  Ideální je, když příhodná fáze Luny zhruba odpovídá době vaší ovulace, ale tyto cykly se v průběhu času běžně rozcházejí (zvlášť při nepravidelné, časté nebo méně časté menstruaci), takže některá delší období pak jsou pro početí příznivější a jiná nikoli.
  K výpočtu tedy potřebujete zjistit, za jaké lunární fáze jste se narodila (Rozdíl pozice Luny a Slunce z efemerid - může být od 0 do 360 stupňů - 0 a 360 je novoluní, 180 stupňů je úplněk, 90 stupňů rozběžná čtvrť a 270 stupňů je doběžná čtvrť) a pak spočítat, kdy k této stejné fázi dochází nyní (soli-lunární revoluce). Značky fáze Luny najdete v některých kalendářích.
  Při použití astrologického programu navíc sleduji termíny, kdy současné postavení Luny vychází na některou z hlavních os vaší nativity, protože to jsou termíny s větší pravděpodobností početí.
  Také upozorňuji na případné dlouhodobé tranzity na vaši Lunu při narození, které by mohly mít vliv na početí a případné problémy při těhotenství.
  Srdečně vás zdravím. Blanka Vojáčková,

  astro@aksos.cz ,

  www.astro.aksos.cz

  Říj 08, 2008