Otázka:

Vazena pani doktorko,muj dotaz souvisi s padanim vlasu.Pred 13 lety mi zacaly po porodu rust tmave chloupky na brade(bylo mi 20let).Chloupky jsem trhala,trosku me to psychicky deptalo.Zacala jsem chodit k psychologovi.Bylo mi doporuceno ,ze mam zkusit endokronologii.Po vysetreni mi lekarka rekla ,ze mam testosteron 4,ale pry to je v poradku.Po case jsem zkusila jinou lekarku,take mi udelala hormonalni testy a testosteron vysel stejne,jako u predesle lekarky.Tato lekarka mi ovsem nasadila lek verospiron.Uzivala jsem 100mg denne, s tim ,ze mi chloupky zacnou vypadavat do pul roku.Zacaly vypadavat ,ale ne chlupy,ale vlasy.Po dalsich testech byl testosteron 2.5.Lek jsem prestala brat a navstivila kozni lekarku,ktera mi udelala testy ,vse v poradku,jen horcik jsem mela na hranici.vyzkousela jsem vse ,pul roku jsem si patlala hlavu eucapilem,ale nic.Vlasy padaji vesele dal a jsem cim dal tim vetsim stresu.chlupy rostly od 20 let a endokrinologovi jsem sla az ve 30 letech,do te doby jsem mela vlasy krasne ,huste bez problemu.Vse zacalo az po lecich.proridle je to po cele hlave ,ale asi nejvice na temeni,spancich a kolem usi.Prosim o radu ,co s tim .Je mozne,ze mi to vyvolalo androgenni alopecii?Dekuji za odpoved

Odpověď:

Komentáře (1)